HrvatskiEnglishDeutsch
counterUkupno posjetitelja4836290
Srijeda17srpnja2024.
Zahvalnost našim donatorima
Utorak, 31. kolovoza 2021. piše fra Ivica Perić

Zahvalnost nasim donatorima

Ovom bih se prilikom, naravno uz sve naše sjajne donatore i Prijatelje Centra Otac Vjeko iz Hrvatske, BiH te drugih europskih zemalja, osvrnuo na pomoć koju primamo od Misije Franziskaner u njemačkom Dortmundu. Ovi nam ljudi, također, dugi niz godina također pomažu svojim donacijama kako bismo djeci u Ruandi pružili obrazovanje i tako im dali priliku za bolju budućnost.

Za svog nedavnog boravka u Njemačkoj, posjetio sam i neke škole koje su nam također pomagale posljednjih godina. Jedna od tih škola je i strukovno učilište, Hönne-Berufskolleg des Märkischen Kreises u Mendenu u Sjevernoj Rajni, Vestfaliji.

Tamo su mi pokazali kako imaju puno stolarskih strojeva koji im više nisu potrebni, jer se orijentacija obuke u Njemačkoj s godinama uvelike promijenila. Tu sam vidio veliku priliku za nas. I objasnio svojim njemačkim prijateljima da bi nam ti strojevi u našoj strukovnoj školi u Centru Otac Vjeko itekako dobro došli. Uvjeren sam da će ti čvrsti stari strojevi još dugo ispravno raditi.

Zahvalnost nasim donatorima

Zahvalnost nasim donatorima

Zahvalnost nasim donatorima

Nakon toga krenuli smo u veliki projekt dopreme tih strojeva i opreme u naš Kivumu u Ruandi. Za to se moram zahvaliti našoj dobroj prijateljici, Uti Leymann, koja je u dva navrata bila s nama ovdje kao volonterka koja podučava engleski jezik. Uta je preuzela projekt i zbog njezinog truda dobili smo dva kontejnera napunjena tako prekrasnim stvarima! Sada imamo neke teške industrijske strojeve - stolarski stroj, kliznu stolnu pilu, tračnu brusilicu za teške uvjete rada, glodalicu, trakastu pilu i bušilicu na stupu! I ne samo to, dobili smo i jako puno raznog ručnog alata. Također, bili smo oduševljeni kad smo otkrili da kontejner ima električnu opremu, pomoćne ormare, pa čak i stolove za stolariju!

Troškove transporta kontejnera do Ruande pokrila je njemačka neprofitna organizacija Engagement Global, Služba za razvojne inicijative koja radi u ime Federalnog ministarstva za gospodarsku suradnju i razvoj. Njihova misija je podržati i ojačati razvojne inicijative, no u pravilu zahtijevaju da se sjedište organizacije kojoj pomažu nalazi u Njemačkoj, stoga smo jako zahvalni što su nam ipak odlučili pomoći plaćanjem pošiljke kontejnera.

Možete li zamisliti koliko smo bili sretni kad su nam strojevi stigli u Kivumu? Odmah smo ih istovarili i smjestili u naše stolarske radionice. Vrlo smo zahvalni i gospodinu Franzu Henkeu koji je došao u Centar Otac Vjeko pomoći nam u pravilnom postavljanju strojeva te kako bi obučio naše učitelje s radom na ovoj novoj opremi.

Kakav je ovo dar bio! Naši učitelji su tako ponosni što mogu raditi s ovim strojevima, a naši učenici su uzbuđeni što uče na njima! Zamislite samo sav posao koji sada možemo obaviti s ovim sjajnim stolarskim strojevima!

Kao što dobro znate, ovdje u Centru Otac Vjeko vrijedno radimo na što boljem i kvalitetnijem obrazovanju naših učenika. Jedini izlaz iz siromaštva, koje toliko pogađa narod u Ruandi, sustavno je obrazovanje kako bi ljudi naučili sami brinuti o sebi, raditi poslove za koje su školovani, kako bi u budućnosti mogli uzdržavati sebe i svoje obitelji.

Zahvalnost nasim donatorima

Zahvalnost nasim donatorima

Zahvalnost nasim donatorima

Svi naši projekti ne bi bili mogući bez podrške velikodušnih ljudi koji nas već godinama prate i pomažu. Od srca se zahvaljujemo svima koji nam pomažete i nadamo se da znate koliko je vaša uloga važna, jer bez svih vas, naši se projekti nikada ne bi mogli provoditi ovakvom kvalitetom i brzinom. Djeca Kivumua beskrajno su vam zahvalna na prilici za školovanje koju ste im dali!

 

Kupnjom knjiga pomažete naše projekte u Centru Otac Vjeko!

a00379_introOrganizirajte se, pozovite svoje prijatelje i sve koji nam žele pomoći. Naručite knjige, pročitajte zanimljivo štivo, naučite ponešto novo i - pomozite da i djeca Kivumua uz našu pomoć nauče mnogo toga. Tako ćemo zajedno tim mališanima osigurati bolju i sigurniju budućnost.Kako do knjiga?

Centar Otac Vjeko

copyright © 2005-2024 vjeko-rwanda.info • Sva prava pridržana • Koncept, izrada i održavanje portala: Edvard Skejić