HrvatskiEnglishDeutsch
counterUkupno posjetitelja4783327
Srijeda12lipnja2024.
Proslava dana škole u Centru Otac Vjeko
Petak, 20. srpnja 2018. piše Olivier Senga Muhirwa

Proslava dana škole

Subota, 23. lipnja bio je poseban dan u Kivumuu. Proslavili smo Dan škole na blagdan Svetog Alojzija i Vjeke, jer već svi znate da naša škola nosi ime Centar Otac Vjeko, po pokojnome franjevcu Vjeki Ćuriću.

Dan je započeo jutarnjom misom u velikom dvorištu škole, a predvodio ju je fra Alojz, župnik naše župe Kivumu te velečasni Kimenyi Jean Dedieu, koji je zadužen za katoličke škole u biskupiji Kabgayi. Nakon toga, učenici, roditelji i ostali posjetitelji, među kojima je bila i Rutegesha Gaspard, voditeljica obrazovnog sektora u našoj regiji, obišli su školu gdje su se upoznali sa svim programima i vidjeli razinu obrazovanja koju nudimo. Rutegesha Gaspard bila je impresionirana činjenicom kako Centar Otac Vjeko iz godine u godinu sve više napreduje.

Potom je uslijedio vrlo zanimljiv program. Učenici su izveli tradicionalne ruandske plesove, zbor je pjevao, a naši školski akrobati zadivili su publiku svojim vještinama akrobatske gimnastike. Goste je ipak najviše oduševila modna revija učenica krojačkog odjela koje su predstavile svoje radove na ovaj vrlo atraktivan način.

Događaj je završio različitim govorima i prezentacijom certifikata za diplomante 2017. godine.

Bila je to vrlo lijepa prilika da učenici pokažu svojim roditeljima i drugim posjetiteljima sve ono što su naučili u Centru Otac Vjeko i koliko su napredovali u svojim vještinama. Bio je to dan ispunjen radošću!

Nakon ukusnog ručka, zabava je nastavljena i u popodnevnim satima, ali u neformalnom programu gdje su učenici, prema svojim željama, nastupili za svoje roditelje – pjevanjem, plesom, glumom, pokazujući tako svoje brojne talente.

Ljudi su se zabavljali i uživali u onom posebnom danu u kojem slavimo Dan naše škole. Roditelji su u svojim govorima istaknuli kako su vrlo ponosni i zahvalni Centru Otac Vjeko koji je njihovoj djeci dao priliku da se obrazuju, usavrše svoje vještine i postanu obrazovani mladi ljudi spremni za životne izazove koji im slijede nakon što završe školu.

Proslava dana škole

Proslava dana škole

Proslava dana škole

Proslava dana škole

Proslava dana škole

Proslava dana škole

Proslava dana škole

Proslava dana škole

Proslava dana škole

Proslava dana škole

Proslava dana škole

 

Kupnjom knjiga pomažete naše projekte u Centru Otac Vjeko!

a00379_introOrganizirajte se, pozovite svoje prijatelje i sve koji nam žele pomoći. Naručite knjige, pročitajte zanimljivo štivo, naučite ponešto novo i - pomozite da i djeca Kivumua uz našu pomoć nauče mnogo toga. Tako ćemo zajedno tim mališanima osigurati bolju i sigurniju budućnost.Kako do knjiga?

Centar Otac Vjeko

copyright © 2005-2024 vjeko-rwanda.info • Sva prava pridržana • Koncept, izrada i održavanje portala: Edvard Skejić