HrvatskiEnglishDeutsch
counterUkupno posjetitelja4789185
Četvrtak20lipnja2024.
Smjer informatike pravo je osvježenje u Centru Otac Vjeko
Ponedjeljak, 16. svibnja 2016. piše Senga Muhirwa

Smjer informatike pravo je osvježenje u Centru Otac Vjeko

Kada je u proljeće 2014. godine u Kivumuu otvorena srednja Tehnička škola, mnogi mještani u čudu su se pitali koji je to novi smjer koji se nudi učenicima. Informatika je, naime, mnogima ovdje još nepoznanica.

Međutim, ravnatelj Strukovne i Tehničke škole, koje djeluju u okviru Centra Otac Vjeko, fra Ivica Perić, znao je što mladima ovdje treba. Baš kao što je prije nekoliko godina u Strukovnu školu uveo smjer za električare, iako u selu uopće nije bilo struje. Znao je da slijedi elektrifikacija zemlje, te da će, generacije koje završe smjer za električare brzo i lako naći posao. Tako je i bilo. Sada to radimo i sa smjerom za informatičare. Iako se mnogi i dalje pitaju što je to informatika.

Smjer informatike pravo je osvježenje u Centru Otac Vjeko

Smjer informatike pravo je osvježenje u Centru Otac Vjeko

Fra Ivica je, zahvaljujući donacijama, investirao i kupio nova računala te osposobio bežični internet, kako bismo ih sa učenicima mogli koristiti za učenje ali i za svakodnevne aktivnosti u Centru Otac Vjeko. Učenici koji pohađaju smjer informatike, u školi imaju svatko svoje računalo za svakodnevne aktivnosti. To je za Ruandu velika stvar. Mnoge škole u zemlji nemaju niti jedno računalo.

Računala u našoj školi smještena su u informatičkim učionicama, a zahvaljujući bežičnom internetu, učitelji i učenici mogu istraživati i držati korak s novim tehnologijama. Osim učenicima informatičkog smjera, pristup računalima dostupan je izvan nastave i učenicima drugih odjela – krojačima, zidarima, stolarima, vodoinstalaterima, električarima. Njih podučavamo kako pristupiti internetu, otvoriti e-mail adresu, preuzeti informacije te istraživati podatke.

Smjer informatike pravo je osvježenje u Centru Otac Vjeko

Smjer informatike pravo je osvježenje u Centru Otac Vjeko

Postojanje informatičkog smjera u našoj školi obogaćuje i učitelje i učenike, transformirajući teoretičko podučavanje kojim dominira učitelj, u učenje u koje je usmjereno na učenika. Zbog toga smo jako sretni te se zahvaljujemo svima onima koji su omogućili da imamo računala, odnosno smjer informatike u Centru Otac Vjeko!

 

Kupnjom knjiga pomažete naše projekte u Centru Otac Vjeko!

a00379_introOrganizirajte se, pozovite svoje prijatelje i sve koji nam žele pomoći. Naručite knjige, pročitajte zanimljivo štivo, naučite ponešto novo i - pomozite da i djeca Kivumua uz našu pomoć nauče mnogo toga. Tako ćemo zajedno tim mališanima osigurati bolju i sigurniju budućnost.Kako do knjiga?

Centar Otac Vjeko

copyright © 2005-2024 vjeko-rwanda.info • Sva prava pridržana • Koncept, izrada i održavanje portala: Edvard Skejić