HrvatskiEnglishDeutsch
counterUkupno posjetitelja1660914
Nedjelja23travnja2017.
Pokloni za istaknute učenike
Srijeda, 17. travnja 2013. piše fra Ivica Perić

Pokloni za istaknute učenike

Pokloni za istaknute učenikePočetak drugog tromjesečja za naše učenike počeo je na najbolji mogući način - podjelom poklona za sve učenike!

Djeca u Ruandi ne primaju često poklone, pa je i jedna obična olovka za njih od neprocjenjive vrijednosti. Trebate samo vidjeti to veselje kada naši učenici nešto dobiju! No poklone treba i zaslužiti.Možda to sad zvuči malo prestrogo, ali vjerujte mi da nije. Ne treba djecu učiti da će, bez obzira na sve, uvijek nešto dobijati. U siromašnim zemljama, kao što je Ruanda, dijeljenje stvari dvosjekli je mač.Jer, onda se mlade od malena uči da ne moraju ništa raditi, već da će uvijek doći netko i dati im nešto.

Naši učenici dobijaju poklone, ali ih moraju zaslužiti. Tako ih motiviramo da dolaze na nastavu, da budu aktivni i na koncu da se nadmeću u tome tko će biti bolji.

Trenutno u Centru Otac Vjeko imamo 374 učenika koji se obrazuju za šest različitih zanata. Svi oni na početku drugog tromjesečja dobili su po jednu grafitnu olovku i jednu kemijsku olovku. Svi su nagrađeni zato što dolaze u školu!

Međutim, oni koji su se u prvom dijelu školske godine još i posebno istaknuli, dobili su i dodatne poklone. To će potaknuti i druge da se u nastavku školske godine dodatno potrude i nastoje biti što bolji.

Njih 96, koji nisu niti jednog sata izostali sa nastave, dobili su majice dugih rukava, a devet najboljih učenika, po ocjenama i zalaganju, dobilo je i majice kratkih rukava. Trebali ste vidjeti taj sjaj u očima kod učenika koji su dobili i majice...

Nagradili smo i roditelje koji redovno dolaze u školu informirati se o uspjehu svoje djece. Doduše, samo ih je dvoje, a njima smo poklonili majice s kapuljačama.

Učitelji su, pak, za još uspješniji nastavak školske godine, dobili dio alata.

Sve poklonjene stvari donacije su naših prijatelja iz Hrvatske, BiH, Kanade i Nizozemske kojima se od srca zahvaljujemo!

Foto galerija

 

Knjiga 'Naš čo'ek u Africi'Kupnjom knjige pomažete izgradnju srednje škole!

A knjiga će vam ostati kao trajno sjećanje na vašu donaciju. Naručite knjigu, pročitajte zanimljivo štivo, naučite ponešto novo i - pomozite da i djeca Kivumua dobiju školu u kojoj će i oni moći naučiti mnogo toga...Kako do knjige?

Centar Otac Vjeko

copyright © 2005-2017 vjeko-rwanda.info • Sva prava pridržana • Koncept, izrada i održavanje portala: Edvard Skejić